Burun Akıntısı Nedir?

18.01.2017

342 Kişi Okumuş

0 Yorum

Burun Akıntısı Nedir?

Burun akıntısı yaz kış demeden hepimizin zaman zaman karşılaştığı bir durumdur. Bu durum bizleri çoğu zaman çok mağdur etmektedir. Mesela bir yemeğe gittiğinizde sürekli burnunuzu temizlemek veya çekmek zorunda kalırsınız. Akıntının nedeni genelde gribal enfeksiyon sebebiyle burnunuzdaki mukus salgısının fazla sayıda salgılanmasıyla ortaya çıkar. Bu durum fazla tehlikeli bir durum değildir.

Ancak belirtmek isteriz ki sosyal hayatınızı önemli derecede etkileyen bir durumdur. Zaman zaman bu olay yüzünden işe gitmek istemezsiniz ve yataktan çıkmak istemezsiniz. Hatta arkadaşlarınız çağırdığında bile yanlarına gitmek istemezsiniz. Elinizde sürekli bir peçeteyle dolaşmak zorunda kaldığınız bu durumu azaltmak için internette bu olaya iyi gelen doğal tedavi yöntemlerini incelemeniz gerekiyor. Bu tedavi yöntemiyle birlikte enfeksiyonun geçmesini ve akıntıdan kurtulmanızı sağlayabilirsiniz.

Burun Akıntısının Sebepleri

Genellikle üşütme sonucu oluşan bir durumdur. Grip hastalığının sebep olabileceği bu duruma çeşitli şekillerde de yakalanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi grip bulaşıcı bir hastalıktır. Bulunduğunuz ortamda bu hastalığa yakalanan birisi varsa eğer ona çok fazla yakınlaşmanız durumunda hastalığa yakalanmanız kaçınılmaz olacaktır.

Genellikle kış mevsiminde daha çok rastladığımız bu durumdan korunmak için sıkı giyinmelisiniz. Üşütmemeye dikkat etmelisiniz. Hastalığın iyileşme sürecini bol bol meyve sebze yiyerek hızlandırabilirsiniz. Bu sayede vücudunuzun direncini artıracaksınız ve mikroplardan kolaylıkla kurtulabileceksiniz. Ayrıca bu durumla karşılaştığınızda terlemeyi deneyin. Yorganınızın altında uzun süre durup terlemeniz, iyileşme sürecinizi kısaltacaktır.

Bitki Çayları ve Değişik Tedavi Yöntemleri

Günümüzde grip gibi hastalıkların tedavisinde popüler bir hale gelen diğer konulardan biriside bitki çaylarıdır. Gribe iyi gelen bitki çayları konusunda derin bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu hastalığın tedavisi sırasında sıcak içecekler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bitki çayları sıcak içilen ve hastalığa iyi gelen yapısı nedeniyle devamlı kullanmanız halinde size iyi geleceğini göreceksiniz.

Ayrıca bu hastalık hakkında internette yüzlerce yazı paylaşılıyor. Bu yazılar içinde çeşitli tedavi yöntemlerinden bahsediliyor. Sizin için tehlikeli olmayan tedavi yöntemlerini okuyun ve uygulamayın bir şey kaybetmeyeceksiniz. Tehlikeli tedavi yöntemlerinden kastım içeriğini bilmediğiniz ilaçlar veya kimyasallardır. Kesinlikle bunlara dikkat edin. Bir an önce iyileşmeniz dileğiyle…

İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz