Deyrezzor’da Zaferin Ayak Sesleri; İŞİD Kuşatması Kırıldı

04.09.2017

679 Kişi Okumuş

0 Yorum

Deyrezzor’da Zaferin Ayak Sesleri; İŞİD Kuşatması Kırıldı

IŞİD’e karşı ilerleyen Suriye ordusunun Deyrezzor üzerindeki 3 yıllık kuşatmayı kırmak üzere olduğu bildirildi. Halk bazı bölgelerde sokaklarda Suriye ordu birliklerine destek gösterileri yapmakta

Suriye Arap Ordusu’nun (SAA) seçkin Kaplan Kuvvetleri birlikleri, Deyrezzor’daki 137.Tugay üssüne ulaşarak kuşatmayı kırdı.

3 yıldan bu yana IŞİD işgali altında olan bölgeye yönelik askeri operasyonlar, beklenenden çok daha erken başarı gösterdi ve Suriye ordusu bölgeye intikal etti.

Suriye ordusunun bölgede kontrolü tamamen sağlamasının, Suriye’deki dengeler açısından önemli olduğu belirtiliyor.

Kaplan Kuvvetleri hızlı ilerledi

Kaplan Kuvvetleri, son 12 saat içinde büyük bir ilerleme sağlayarak, kuşatılmış şehrin yirmi kilometresinden daha az bir mesafeye inmişti.

Halk sokaklarda

Sosyal medyada Suriye ordusunun bölgeye intikal etmesi geniş yankı uyandırırken, halkın sokaklara dökülerek, Suriye ordusuna destek olduğu ifade edildi.

Deyrezzor Valisi Muhammed İbrahim Semra; “3 yıldan fazla süredir IŞİD kuşatması altında yaşam mücadelesi veren Deyrezzor ahalisinin kahraman ordu birliklerimizin bu kuşatmayı kırıp Deyrezzor’u kurtarmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz