Halk Meclisleri’nin Antakya’da Düzenlediği Ras-el Seni Etkinliğine Halk Yoğun Katılım Gösterdi

16.01.2018

735 Kişi Okumuş

0 Yorum

Halk Meclisleri’nin Antakya’da Düzenlediği Ras-el Seni Etkinliğine Halk Yoğun Katılım Gösterdi

Defne ilçesindeki Bedircan Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Ra’s es-Seni (Yılbaşı) etkinliğine halk büyük ilgi gösterdi.

Sunuculuğunu Arapça skeçleriyle bilinen yerel sanatçı Farfur’un yaptığı etkinliğe Sendika.Org yazarı ve eğitim emekçisi Hamide Yiğit de katıldı.

Sunuş ve selamlama sonrası Ehliddar Müzik Topluluğu-Grup Katre ile Engin Dağ’ın Arapça, Türkçe ve Kürtçe ezgiler seslendirdi. Ardından Ehliddar Tiyatro Topluluğu da Arapça skeçleriyle katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Halk Meclisleri: “Bu ülkede gerici bir iktidar kurulmasına izin vermeyeceğiz”

Ehliddar Tiyatro Topluluğu’nun ardından Halk Meclisleri adına Eylem Mansuroğlu bir konuşma gerçekleştirdi.

Halk Meclisleri hakkında bilgi vererek sözlerine başlayan Mansuroğlu, ““Suriye’de kardeşlerimizi, akrabalarımızı katledecek cihatçıların yanı başımızda eğitilmesine izin vermeyeceğiz” diyerek yola çıkmıştık. Savaşa karşı bir örgütlülük yaratmayı, bir mücadele yürütmeyi ve bu mücadeleyi büyütmeyi kendimize vazife bildik. Aynı zamanda kültürümüze, ana dilimize, bu kentin gerçek sahiplerinin günlük yaşantılarına dair çalışmalarımız da oldu. Bugün izlediğiniz tüm üretimler bu perspektifle üretildi” şeklinde konuştu.

Ülkenin bir diktatörlük inşası sürecinden geçtiğini belirterek sözlerine devam eden Mansuroğlu şu ifadeleri kullandı:

Ancak bu salonu dolduran sizler gibi bir araya gelen yürekli insanlar olduğunu biliyoruz. Bugün bu ülkede diktatörlük kurmak için gerici, İslamcı, neoliberal, kadın düşmanı bir iktidar var. Ama buna karşı çıkan yürekli insanlar da var. Gezi’de sokakta yendik. 7 Haziran’da AKP’yi sandığa gömdük, hükümet kuramadılar. Zaten savaşı da öyle başlattılar. Devletin bütün olanaklarını kullanmalarına rağmen 16 Nisan referandumunda istedikleri sonucu çıkaramadılar. Orada da yendik”  Biz bunları unutmadık. Bu ülkede diktatörlük inşa etme hayalleri kuranlara, gerici, İslamcı, kadın düşmanı bir iktidar kurmak isteyenlere buradan bir kez daha hatırlatıyoruz: Siz kaybedeceksiniz, biz kazanacağız. Biz halkız, biz bu ülkenin çoğunluğuyuz. Gezi’de, 7 Haziran’da, 16 Nisan’da ve Adalet Yürüyüşü’nde bunu gördük. Gerekirse bir daha gösteririz. Bu ülkede gerici bir iktidar kurulmasına izin vermeyeceğiz ve halkların kardeşliği için mücadelemize devam edeceğiz.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz