Hatay’a 25 Bin Kişilik Stat Yapılıyor

26.01.2017

688 Kişi Okumuş

0 Yorum

Hatay’a 25 Bin Kişilik Stat Yapılıyor

HATAY’a Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında 25 bin seyirci kapasiteli stat yapılıyor.

HATAY’a Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında 25 bin seyirci kapasiteli stat yapılıyor free project planning software.

Stat inşaatında fiziki gerçekleşme oranı yüzde 30’a ulaşırken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, stadın 2018 yılı Eylül ayı içinde açılacağını söyledi.

İnşaatı devam eden statta incelemelerde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, stadın son teknoloji ürünü olacağını ve aydınlatma sisteminin de güneş enerjisiyle çalışacağını belirterek, stadın UEFA kriterlerine uygun yapıldığını aktardı.

Şensöz, “Şuan fiziki gerçekleştirme yüzde 30 civarında, stadımız tamamen üstü kapalı bir şekilde olacak, Haziran ayı gibi tüm tribünlerin kaba inşaatı tamamlanmış olacak, daha sonra çelik konstrüksiyonlarla stadımızın üstü kapanacak. 2018 Eylül gibi, stadımızda ilk maçımızı yapacağız, stadımız 25 bin seyirci kapasiteli olacak” dedi.

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz