Mınnına Sayfalar Birliği: 3adir Hum Günü Samandağ Sahillerini Dilek Fenerleriyle Aydınlatacağız

21.08.2017

1.013 Kişi Okumuş

0 Yorum

Mınnına Sayfalar Birliği: 3adir Hum Günü Samandağ Sahillerini Dilek Fenerleriyle Aydınlatacağız

Hatay’da sosyal medya üzerinden yayın yapan Sosyalist Nusayriler, Çöğürlü Mahallesi, ve HATAY 31 sayfaları tarafından 7 Eylül Perşembe günü 20.00 – 22.00 saatleri arasında Samandağ Hz. Hızır Türbesinde 3adir Hum gününün resmi tatil olması için gökyüzüne dilek feneri gönderme etkinliği gerçekleştirilecek.

Mınnına Haber’e Mınnına Sayfalar Birliği adına konuşan Ali Doğru: “Ğid el Ğedir Resmi Tatil Olsun” dilekçelerinin resmi olarak kabul edilmesi üzerine dilek feneri uçurma etkinliği yapılacağını ifade etti.

Konu üzerine açıklama yapan Doğru: “Ğid el Ğedir Resmi Tatil Olsun” etkinliği için verdiğimiz dilekçe kabul edildi. Etkinliğimiz Samandağ Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından resmi olarak onaylanmıştır. Ğid el Ğedir arafesi (7 Eylül akşamı ) ; Hatay Adana Mersin ve Kıbrıs’ta Dilek Feneri uçurma etkinlikleri organize edeceğiz.  Mersin Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği 10 Eylül’de düzenleyeceği Gadirhum etkinliği akşamı dilek fenerlerini uçurarak etkinliğimize destek olacak. İmza toplayıp katkıda bulunacak. Samandağ’ı tercih etmemizin sebebi; Hz Hıdır türbesinin yanı olması, bu organizasyona ev sahipliği yapabilecek geniş alana sahip olması, orman yangını riskini en aza indirgemesi. Herkesin bu konuda gereken hassasiyeti duyarlılığı ve desteği göstereceğine olan inancımız tamdır. Bütün halkımızı fener uçurmaya bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz