‘Neşeli ol hayatını yaşa’ Mozaiği Paris’e Gidiyor

19.10.2016

407 Kişi Okumuş

0 Yorum

‘Neşeli ol hayatını yaşa’ Mozaiği Paris’e Gidiyor

ANADOLU’nun mozaiklerini tüm dünyaya tanıtmayı amaçlayan Turkey One Derneği, Mozaik Yolu projesi kapsamında İsviçre ve Venedik’in ardından 25 Ekim’de Paris’te özel bir lansman düzenleyecek.

neseliolhayatiyasa

Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyeleri’nin desteği ile düzenlenecek lansmanda Hatay’ın simgesi haline gelen ve Roma dönemine ait önemli ipuçları taşıyan ‘Neşeli ol hayatını yaşa’ mozaiği lansmana katılacak olan UNESCOdelegelerine, uluslararası yatırımcılara, akademisyen ve sanatçılara aynı zamanda sanata yatırım yapan kuruluşlara ve diplomatik çevrelere tanıtılacak.

TÜRKİYE’YE DAVET EDECEK

25 Ekim’de Paris’te düzenlenecek lansmana katılacak olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye’de bir benzeri olmayan dünyada ise nadir eserlerden biri sayılan ‘Neşeli ol, hayatını yaşa’ yazılı mozaiğin, Paris’te büyük ilgi göreceğine inandığını belirtti. Mozaik Yolu projesinin çok sayıda eserin yurtdışında tanıtılmasına imkanı sağladığını ifade eden Savaş, Paris’te düzenlenecek etkinlikte tüm delegeleri ve katılımcıları Hatay’a, geçmişi keşfetmeye davet edeceğini sözlerine ekledi. Lütfü Savaş, 25 Ekim’de UNESCO binasında düzenlenecek lansmana, özel hazırlanmış Hatay’ı anlatan ve bölgeye özgü hediyeleri de delegelere ve katılımcılara sunacak.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz