Samandağlı Genç Kız Gülşah Ş. ve Dilek D. adlı şahıs Kendilerini Manken Yapma Vaadiyle Kandıran ve Dilek D.’ye Tecavüz Eden Adamı Öldürdü

05.05.2017

13.674 Kişi Okumuş

0 Yorum

Samandağlı Genç Kız Gülşah Ş. ve Dilek D. adlı şahıs Kendilerini Manken Yapma Vaadiyle Kandıran ve Dilek D.’ye Tecavüz Eden Adamı Öldürdü

Mankenlik ajansı sahibi olduğunu söyleyip öğretmen Dilek Demir ile üniversite öğrencisi Gülşah Ş. dolandıran, Demir’e tecavüz eden Cüneyt Pala, çağrıldığı otel odasında iki kadın tarafından öldürüldü.

Van’da anaokulu öğretmenliği yapan Dilek Demir (30) ile Hatay’da üniversite öğrencisi olan Gülşah Ş. (22), ajans sahibi olduğunu söyleyip manken yapma vaadiyle kendilerini dolandıran Cüneyt Pala’yı (42) öldürdükten sonra polise teslim oldu.

Üç ay önce Cüneyt Pala sosyal paylaşım sitesi Instagram’da gördüğü Dilek Demir’e ajans sahibi olduğunu, kendisini manken yüzü olarak seçtiğini, tanışmak istediğini söyledi. Pala, İstanbul’a giden Demir’in otel odasında fotoğraflarını çekti ve Demir’den 30 bin lira aldı. Para ödemesine rağmen mankenlik yapmaya başlayamayan Demir, Pala’dan şüphelenmeye başladı Yeniden buluştukları Pala, iddiaya göre Demir’e Ankara’da otel odasında tecavüz etti ve sonrasında Demir’le iletişimi kesti.

Dilek Demir, Instagram’da sahte bir hesap açarak Pala’nın iletişim kurduğu kişileri takibe başladı. Hatay’da üniversitede bilgisayar mühendisliği okuyan Gülşah Ş.’le ulaştı. Ş. de aynı şekilde mankenlik vaadiyle kandırıldığını söylüyordu. İkili paralarını geri almak için bir plan yaptı. Plana göre, Ş., Pala ile otelde buluşacaktı. Bu buluşma sırasında Demir otel odasına gelecek, Pala’yı iple bağlayacaklar ve paralarını geri alacaklardı. Ş. yanına biber gazı, Demir de bıçak ve ip aldı. Planlandığı gibi geçen cuma gecesi Pala ve Ş. Taksim’de otel odasında buluştu.

 

Demir de otel odasına geldi. Demir ve Ş.’ın iddiasına göre; Pala boğmak için Demir’in boğazını sıktı. Ş. da biber gazını kullandı. Demir ise çantasında getirdiği bıçağı peş peşe Pala’ya sapladı. İki kadın daha sonra lobiye inerek otel güvenliğine olayı haber verdi. Polis ve ambulans otel odasına geldiğinde Pala çoktan ölmüştü. Polis yaptığı araştırmada, Pala’nın ajans sahibi olmadığını, başka kadınlarla da aynı vaatlerle iletişim kurduğunu belirledi. Gözaltına alınan Dilek Demir ve Gülşah Ş. cinayetten tutuklandı.

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz