SON DAKİKA|Hatay’da Türbe ve Mezarlıklara Saldırı Gerçekleşti

18.04.2017

17.569 Kişi Okumuş

1 Yorum

SON DAKİKA|Hatay’da Türbe ve Mezarlıklara Saldırı Gerçekleşti

Hatay’ın Arsuz ilçesi Gözcüler mahallesinde bulunan Türbe ve Mezarlıklara kimliği belirsiz kişi veya kişiler saldırdı.

Türbeye ve mezarlıklara gerçekleştirilen saldırıda çok sayıda mezarlık ve türbe zarar gördü, olaylar üzerine Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha olay yerine geçti.

Culha mezarlıkta incelemelerde bulunurken, halka sağduyu çağrısı yaptı. Culha, “İbadethanelerimiz ve mezarlıklarımız en kutsal değerlerimizdir. Mezarlığa ve türbeye zarar verenler alkol veya madde bağımlısı olabilir” dedi.

Gözcüler mahallesi halkına sağduyu çağrısında bulunana Culha, “Sayın kaymakamımızla ve emniyet müdürümüzle görüştük. Lütfen, sakin olun, infial gerektirecek bir durum yok. Emniyet müdürlüğümüz parmak izleri aldı. Bazı madde bağımlıları olabilir. Emniyetimiz araştırmasını tamamlasın. Hepimiz konunun yakın takibindeyiz. En kutsal değerlerimiz mezarlıklarımız ve ibadethanelerimizdir. Bu bütün dünyadaki insanlar için böyledir. Sakin olmak lazım. Soruşturma biter bitmez, biz mezarlıklarımızın tadilatını yapacağız” diye konuştu.

 

İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Mehmet Pirinç
18 Nisan 2017 - 21:13

Bu güne kadar hiçbir madde bağımlısından ne inanç yerlerimize nede mezarlıklarımıza zarar verdiklerini duymadık görmedik.halka gerçekleri söylemek sizin göreviniz.