Turistleri kaçırtan kokuya yetkililer duyarsız!

04.04.2018

307 Kişi Okumuş

0 Yorum

Samandağ’da kanalizasyon suyunun aktığı Akkuşun Deresi, yaydığı koku ile mahalleleri isyan ettirirken, bölgeyi ziyaret eden turistleri de kaçırtıyor.

Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Hıdır Bey mahallesinden geçen Akkuşun Deresi, patlayan kanalizasyon suyunun karışması nedeniyle çevreyi rahatsız ediyor. Derenin temizlenmesini isteyen mahalle sakinlerinden Mehmet Mıdık, işyerinin yakın olduğu dereye 5 mahallenin pisliğinin aktığını söyledi.

‘TURİSTLER KOKUDAN KALAMIYOR’
Mahallenin turizm alanı olmasına rağmen hiçbir hizmet yapılmadığından yakınan Mıdık, “Köprünün halen altında kanalizasyon borusu var ve patladı. Buradan pis sular dereye karışıyor. İşyerlerine gelen turistler kokudan kaynaklı hemen kalkıyorlar. Çok pis bir koku var ve insan ciddi anlamda etkileniyor” dedi.
‘İNSAN YERİNE KONULMUYORUZ’
Derenin temizlenmesi için belediye ve kaymakamlığa yaptıkları başvurun da sonuçsuz kaldığını ifade eden Mıdık, “Belediyeye, kaymakamlığa ve her yere başvuru yaptık. Başvurduğumuz yerlerden geri dönüş yapılmıyor. Bizi insan yerine koymuyorlar. Mahalle sakinleri olarak derhal yolun yapılmasını ve derenin temizlenmesini istiyoruz” diye konuştu.
Alican Gümüş\MınnınaHaber
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz