TÜSİAD’a Hataylı Yeni Başkan; Erol Bilecik

12.01.2017

564 Kişi Okumuş

0 Yorum

TÜSİAD’a Hataylı Yeni Başkan; Erol Bilecik

Bugün yapılan TÜSİAD başkanlık seçimlerinde tek aday olan Erol Bilecik, TÜSİAD’ın yeni başkanı oldu. TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı’na tekrar Tuncay Özilhan seçildi.

erolbilecik

TÜSİAD’ın bugün yapılan Genel Kurulu’nda yeni yönetim belli oldu. Yönetim kurulu başkanlığını bırakan Cansen Başaran Symes’in yerine Erol Bilecik seçildi. Bilecik seçildikten sonra yaptığı ilk konuşmasında şunları söyledi: TÜSİAD’ın güçlü geleneğini güçlü bir geleceğe taşıyacağız. TÜSİAD Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete her daim sahip çıkmıştır. Daha büyük daha güçlü bir Türkiye adına iş dünyamızla ortak çabalar göstereceğiz. Her birinize şükranlarımızı sunuyorum.

EROL BİLECEK KİMDİR?

26 Kasım 1962 Antakya Hatay doğumlu olan ilk orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Önce İnönü ilkokulu ardından Antakya Lisesi’ni bitiren Erol Bilecik, İstanbul Teknik Üniversitesi’ni kazanarak İstanbul’a geldi. Üniversitede sınıf arkadaşı İnci Bilecik ile evlenen Erol Bilecik 1987’de üniversiteden mezun oldu. Mezuniyetini takiben Nixdorf Computer firmasında iki yıl sistem analisti olarak çalıştı. Ardından gene İTÜ’lü üç biilgisayar ve 1 makine mühendisi ile bir araya gelerek iş fikrini Index markası ile hayata geçirdi.

1989 yılında Index Bilgisayar’ın kurucu ortaklarından biri olarak şirketin genel müdürlüğünü yapmaya başladı. Erol Bilecik, 199 yılı itibariyle ndex Grup bünyesindeki Index Bilgisayar, Despec, Datagate,
Neteks, Homend, Artım ve Teklos’un CEO’su ve yönetim kurulu başkanlığını yapıyor.

2001-2004 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD), 2011-2014 yılları arasında İTÜ Mezunlar Konseyi ve
İTÜ Mezunları Derneği Başkanlıklarını yaptı. 2016 yılında ise Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), 1907 Fenerbahçe Derneği ve TÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz